Monday, July 19, 2010

Arnavutköy Lipari Restaurant - Arnavutköy

Geçmişten gelen sıcak tatlarını bugüne taşıyan tarihi dokusu, yalıları, balıkçı restoranları ile İstanbul Boğazı’nın hem en keyifli hem de en şirin semtlerinden biridir Arnavutköy.

Şimdi Arnavutköy’ün sıcaklığını pekiştirecek, tadını artıracak, keyfine keyif katacak yepyeni bir mekan açıldı: “Lipari Keyifli Balıkçı Meyhanesi”.

Arnavutköy’ün o sıcak dokusu ile adeta bütünleşen deniz manzaralı, eski, iki katlı bir binada, sıcacık atmosferi ile konuklarını ağırlamaya başlayan adı gibi keyifli bir balıkçı meyhanesi.

Mekanın sahibi Niyazi Cengiz, hayatını bu mesleğe adamış. Yıllarca boğazın en seçkin mekanlarında çalışarak edindiği deneyimi şimdi kendi mekanında konuklarına büyük bir keyifle sunuyor. Mesleğinle ilgili hayatı boyunca öğrendiği en önemli şeyin “müşterinin koşulsuz güvenini kazanmak” olduğunu belirten Cengiz, kendi mekanında da bu ilkesinden hiçbir zaman taviz vermeyeceğini vurguluyor.

Lipari’de her gün zengin deniz mahsülleri menüsü ile birlikte, en taze günlük balıkları, birbirinden lezzetli mezeleri ve Lipari spesyallerini bulmanız mümkün. Özellikle Somon Sarma, Safranlı Levrek, Közde Patlıcan, Kalamar Izgara, Safranlı Soyalı Şeri Domatesli Lipari Kavurma, Yumurtalı Akyasarma ve yemek sonrası Dondurmalı Çikolatalı Sufle’nin mutlaka tadına bakmanızı öneriyoruz.

Dilerseniz küçük bir öğle kaçamağı, dilerseniz rakılı bir akşam sofrasında ailenizle ya da dostlarınızla birlikte şöyle denize karşı iyi bir keyif yapabilirsiniz.

Diğer Mekanlar için: İstanbul Restaurants Rehberi tıklayınız.

No comments:

Post a Comment

Bu Blogda Ara