Friday, August 27, 2010

Grissini - Abdi İpekçi Cad - Nişantaşı - Maçka

Abdi İpekçi Caddesi’nin tam ortasında yer alan Grissini, İtalyan mutfağının en iyi örneklerini tadabileceğiniz mekanlardan biri.
Güzel havalarda açık olan arka bahçesi, şehrin göbeğinde sakinlik arayanlara huzurlu bir atmosfer sunuyor. Şehrin hareketliliğini sevenler için, kaldırımın üstünde bulunan platform (ön bahçe) ideal bir ortam sağlıyor.
Restoranın kapalı mekanı, farklı oturma düzenlerinden oluşuyor. Orijinal bir ışık sistemine ve bir wintergartene sahip. İtalyan restoranlarının vazgeçilmez parçası olan odun fırını, mekana ayrı bir güzellik veriyor.
İtalyan mutfağının tüm zengin çeşitleri Grissini’de sizi bekliyor. Deri kaplı localar, servis takımları ve tuvaletlerin şıklığı İtalyan zerafetini gözler önüne seriyor. Grissini'nin cadde tarafında, kaldırımda yer alan ahşap platformu, yemeğinizi yerken Nişantaşı'nda boy gösterenleri de izleme fırsatı veriyor size.
Dört peynirli pizza ve Grissini pizzası favoriler arasında. Grissini pizzasının içeriğinde, somon füme, sote ıspanak, frenk soğanı, mısır, çeri domates, mozzarella ve domates sosu var. Balık çorbası (Zuppa di Pesce), safranlı risotto ile servis edilen fırında süt dana incik, kılıç balığı ızgara, ev yapımı tortellini ve fıstıklı krem brüle şefin tavsiye ettiği lezzetlerin başında geliyor.
Grissini'de yemekler, Mezzaluna'dan transfer edilen ve İtalyan mutfağı konusunda usta olan şefe emanet. Tekstilci Zeki Ergün'ün sahibi olduğu restoranın işletmesinden, yıllarca Mezzaluna'nın işletmeciliğini yapan Tula Karacalidis sorumlu. Grissini konum olarak Nişantaşı'nın en hareketli yerinde. Akşam yemekleri için mutlaka rezervasyon yaptırmalı. Hatta gündüz de sıra beklemek istemiyorsanız rezervasyon yaptırabilirsiniz.
Diğer Mekanlar için: İstanbul Restoran Rehberi tıklayınız.

No comments:

Post a Comment

Bu Blogda Ara