Thursday, August 5, 2010

Starbucks - Istanbul - Türkiye

Tüm dünyada kahveyi bir yaşam tarzı olarak benimseyenlerin değişmez tercihi Starbucks, dünyanın en kaliteli kahve çekirdeklerinden hazırlanmış, farklı ve egzotik kahve lezzetleri ile sizlere hizmet vermektedir.

Starbucks, tüm dünyada faaliyet gösterdiği 30 ülke arasında sadece Türkiye’ye özel olarak ve Türk kahve kültürüne saygı ilkesi çerçevesinde, ülkemizde müşterilerine Türk Kahvesi servisi de yapıyor.

Ayrıca, bir Starbucks klasiği olan Frappuccino® Buzlu Özel Karışımlar yazın vazgeçilmezi arasında. Cream, Coffee ve Tea seçenekleriyle, ferahlatıcı tatlar denemeye davet eden Frappuccino® Buzlu Özel Karışımlar, sıcak yaz günlerinde buz gibi bir esinti getiriyor.

Starbucks, ülkemizde; Topshop, Evans, Dorothy Perkins, The Body Shop gibi dünyaca ünlü markaları Türk tüketicisi ile buluşturan Shaya A.Ş. tarafından temsil ediliyor. Shaya Kahve Sanayi Ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Işık Keçeci Aşur yaptığı açıklamada, İstanbul’un coğrafi konumu nedeniyle Asya ile Avrupa’yı birleştiren kültürel bir köprü görevini üstlendiği ve Starbucks Coffee’nin, İstanbul’da ilk kahvehanenin açıldığı 1555’ten beri güçlü bir kahve geleneği olan Türkiye’de kısa sürede benimsenip popüler hale gelmesinden dolayı çok mutlu olduklarını belirtti.

Starbucks Coffee Store’larda değişik kahve çeşitlerinin (Espresso, Cappuccino, Caffė Latte, Macchiatto gibi) yanısıra, Starbucks’a özel çaylar, FrappuccinoTM gibi buzlu kahve, çay bazlı buzlu karışımlar ile bu kültüre eşlik eden özel tariflerle hazırlanan yiyecekler de sunuluyor.

Kahvesinin kalitesi ve özel aromasının yanısıra konuklarına sunduğu rahat ve şık atmosferiyle de sıkça tercih edilen Starbucks, her hafta tüm dünyada 20 milyon kişiyi ağırlıyor.

Starbucks ayrıca, paket halinde satışa sunduğu çekirdek kahveler ve kahve hazırlamak için gerekli olan araçlar ile, kahve keyfini evde ya da işyerinde de yaşamak isteyenlerin beklentilerine de cevap veriyor.

Diğer Mekanlar için: İstanbul Restaurants Rehberi tıklayınız.

No comments:

Post a Comment

Bu Blogda Ara