Wednesday, August 4, 2010

Refik Restaurant - Asmalı Mescit - Tünel - Beyoğlu - Taksim

Refik’e geldiginiz anda ilk kez bile geliyor olsanız tanıdık bir mekana geldiğiniz, dostlar arasında olduğunuz hissine kapılırsınız, mekana olan yabancılığınız hemen siliniverir.

Tekrar olacak ama en önemli özelliğimiz müşterilerimizle olan diyaloğumuzdur. Garsonlarımız size sıcak, samimi bir ilgiyle yaklaşırlar. Ya&Re'N'in de ortaklarından olan Refik Baba mutlaka her masaya uğrayıp hal hatırınızı sorar, sıkmadan, kısa süreli sohbet eder. Refik’in yemekleri tam ev yemeği lezzetindedir. Porsiyonlarımızın da çok doyurucu olduğunu söylemeliyiz. Yemeğe oturmadan önce yemek tezgahına gidip yemek ve meze seçeneklerine bakabilirsiniz. İçkinin, mezenin ve sohbetin lezzetini asıl akşamları çıkarıyorsunuz. Öğlenleri genellikle bölgede çalışanlar gelir.

Refik’te her hangi bir aşırılığa rastlamak mümkün değil. Bu dekorasyonumuza da yansımıştır. Alabildiğine sade bir mekan. Eğer daha önce gelmediyseniz bir deneyin. Refik Baba'nın anıları eşliğinde, nefis meze ve yemekleri yiyip içkinizi yudumlarken meyhanede olmanın keyfini çıkaracaksınız. Gelmeseniz bile önünden geçerseniz şöyle bir bakın; eğer sabahsa Refik Babayı kapı önünde fasülye ayıklarken, çalışanları neşeli bir hazırlık içinde göreceksiniz. Bu mekanımızın çekiciliğini açıklıyor sanırım.

Gerçi her daim müdavimlerimize ve edebiyat, sinema, tiyatro, resim dünyasından tanıdık simalara rastlamak mümkündur. Zaten sanatçı, gazeteci ve edebiyatçılarımızın ilgisi duvarlara yansımıştır. Duvarlarımız da çeşitli köşeler oluşturulmuştur; Cumhuriyet Köşesi: Bu köşede Atatürk ve İnönü’nün fotoğrafları ve çeşitli yazılar asılı....

Dostlar Köşesi: Bu köşede ise Abidin Dino, Aziz Nesin gibi edebiyat ve sanat dünyamızın ünlü simalarının fotoğrafları, hediye ettikleri eserleri bulunuyor. Hatta yurtdışından Refik’i ziyaret eden sanatçıların fotoğrafları bile asılıdır. Bir de Basın Köşesi var. Bu köşede Refik hakkında basında çıkmış yazılar bulunuyor.

Diğer Mekanlar için: İstanbul Restaurants Rehberi tıklayınız.

No comments:

Post a Comment

Bu Blogda Ara